SEZON WATERPOLO W PEŁNI. PRZED NAMI 4 KOLEJKA EKSTRAKLASY W WARSZAWIE.

W najbliższą sobotę w Warszawie waterpoliści rozegrają 4 rundę kwalifikacyjną Ekstraklasy. Gospodarzem będzie warszawska Legia Warszawa Waterpolo, jej przeciwnikiem prowadzący w tabeli ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER.

Piłka wodna w Polsce obecna jest od 1931 roku i cieszy się coraz większą popularnością wśród kibiców. I dobrze, bo mało kto wie ale najlepszym bramkarzem w Europie jest Polak Michał Diakonów, wychowanek kultowego już Stilonu Gorzów. Ten utalentowany waterpolista grał w najlepszych europejskich klubach: CSA Steaua Bucuresti i Club Natació Atlètic-Barceloneta. W tym sezonie wspiera Arkonię Szczecin.

W sobotę 24 listopada w Warszawie, w OSiR na ul. Potockiej 1 waterpoliści rozegrają 4 rundę kwalifikacyjną Ekstraklasy. Warszawska Legia Waterpolo podejmie aktualnie prowadzący w tabeli łódzki klub ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER. Start meczu o godz. 21:30. Wstęp wolny, trzeba zabrać na trybuny tylko dobry humor i licznych znajomych.

Łodzianie idą jak burza, podobnie jak ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom na drugim miejscu z tą samą ilością 15 punktów na koncie, jednak mniejszą ilością zdobytych bramek. Trzecie miejsce należy do poznańskiego KS Waterpolo Poznań z 12 punktami. Warszawska Legia zajmuje 6 szóste ostatnie miejsce (2 pkt.), za Arkonią Szczecin (gdzie gra po powrocie do Polski Michał Diakonów, 7 pkt.) i Alfą Gorzów Wlkp. (3 pkt.).

Nadchodzący dwumecz Ekstraklasy Waterpolo 2018/2019 na Potockiej będzie dla Legionistów więcej niż ciężki. Łodzianie nie łatwo oddadzą okazję do zdobycia kolejnych punktów. Start w sobotę o godz. 21:30. W niedzielę drugi mecz rozpocznie się o godz. 10:45.